Pani Gosia - nasza fizjoterapeutka wciąż proponuje dzieciom nowe atrakcyjne formy zajęć. Można się wspinać, ćwiczyć zwinność paluszków u stóp, pokazać Mamie jak utrzymać równowagę, zanurzyć w tunelu lub po prostu oddać się błogiemu relaksowi w czasie masażu

 

Pracownicy i uczestnicy projektu świętują Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

Na zajęciach z pedagogiem uczestnicy projektu przygotowali się do obchodów Świąt Majowych. Piękne prace ozdobiły hol placówki.

 

Dzień Ziemi to święto obchodzone 22 kwietnia na całym świecie. Uczestnicy projektu też pamiętali o tym ważnym wydarzeniu. Troskę o nasza planetę wyrazili w formach plastycznych, które zostały wyeksponowane w holu i przypominają wszystkim że każdy powinien dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska.

 

Kolejna grupa uczestników projektu rozpoczęła półroczną przygodę z zajęciami grupowymi w ramach Treningu Umiejętności Społecznych.

 

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy realizację 3 etapu projektu pn. "Lepszy start szansą na niezależność", a tym samym rekrutację uzupełniającą do udziału w projekcie.

Zapraszamy dzieci w wieku 0-9 lat, posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Udział w projekcie jest nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Lepszy start szansą na niezależność

Uczestnicy projektu na zajęciach z pedagogiem przygotowali piękne świąteczne dekoracje, które zostały wyeksponowane na korytarzu placówki.

 

Kolejna grupa uczestników projektu zakończyła cykl zajęć z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych.

Zajęcia TUS realizowane w ramach projektu mają na celu rozwinięcie u dzieci kompetencji społecznych w tym rozpoznawania i reagowania na swoje i cudze emocje, dobrej komunikacji czy współpracy w grupie. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki.

 

Nasi mali uczestnicy projektu już nie mogą doczekać się wiosny i dlatego na zajęciach wykonali piękne prace o wiosennej tematyce, które teraz zdobią korytarz i umilają czekanie na zajęcia terapeutyczne

 

Ależ wiosennie zrobiło się na naszych projektowych zajęciach. A wszystko to za przyczyną pięknych, nowych i kolorowych pomocy dydaktycznych, które zachęcają do działania, pobudzają aktywność i kreatywność dzieci, pomagają w zrozumieniu treści edukacyjnych, a także usprawniają motorykę i percepcję wzrokową. Nasi mali uczestnicy projektu zaciekawieni nowymi pomocami jeszcze z większym zapałem uczestniczą w zajęciach projektowych.