Zajęcia prowadzone będą według pięciu głównych punktów:

  1. Powitanie- utrwalony schemat, rytuał, który rozpoczyna zajęcia i który jest uzależniony od poziomu funkcjonowania dziecka.
  2. Stymulacja proprioceptywna- wzmacnianie czucia głębokiego w celu lepszej kontroli własnego ciała, umiejętności zaplanowani ruchów od dużych do bardziej precyzyjnych, normalizacji napięcia mięśniowego. Długość tej sesji jest uzależniona od potrzeb dziecka.
  3. Seria ćwiczeń rozmachowych- angażuje przede wszystkim obręcz barkową oraz buduje centralna stabilizację ciała. Jest tym dłuższa, im wcześniej pojawiły sie problemy u dziecka, zawiera zabawy z dużymi piłkami, zabawy w klęku czy siłowanie sięz terapeutą
  4. Seria ćwiczeń manualnych- angażuje przede wszystkim staw łokciowy i nadgarstek, wykorzystuje się zabawy w gotowanie, mieszanie sypkich substancji, łowienie rybek, gra na bębenkach, odkręcanie i zakręcanie różnych pojemniczków.
  5. Seria ćwiczeń precyzyjnych- szczególnie ważne w przypadku występowania trudności grafomotorycznych oraz niskiej sprawności dłoni i słabej manipulacji, wykorzystuje się nawlekanie koralików, wyszywanki bez igły, zabawy paluszkowe, zabawy pacynkami na palce, gra na instrumentach klawiszowych, bierki, pchełki, klamerki.
  6. Instruktaż dla rodziców