Pierwsze lata życia mają ogromny wpływ na dalszy rozwój człowieka. Decydującą rolę w rozwoju dziecka i wykorzystaniu jego potencjalnych możliwości przypisuje się dobrym warunkom życia, wczesnemu, intensywnemu pobudzaniu rozwoju oraz pozytywnym doświadczeniom w nauce. Zajęcia przy stoliku są istotnym elementem oddziaływań terapeutycznych a zarazem często pierwszym doświadczeniem przysposabiającym do edukacji przedszkolnej i szkolnej. Ważne jest zatem aby te pierwsze doświadczenia były pozytywne, aby praca kojarzyła się również z przyjemnością, doświadczeniem sukcesu czy własnej wartości.

 

Dzieci uczestniczące w projekcie "Wczesna interwencja szansą dla dziecka i rodziny", dofinansowanego ze środków PFRON, w ramach zajęć logopedycznych, psychologicznych oraz terapii pedagogicznej często uczestniczą w aktywnościach przy stoliku. Terapeuci dbają by terapia była ciekawa, kolorowa, urozmaicona a przede wszystkim wzbogacająca potencjał rozwojowy.

 

Przy okazji dobrej zabawy dzieci realizują indywidualny program terapeutyczny oraz ćwiczą m.in.: koncentrację uwagi, dostosowanie się do zasad i reguł, realizację zadania od początku do końca, wspólne pole uwagi.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii - zajęcia przy stoliku to fantastyczna zabawa.