Oferta zajęć terapeutycznych w OWI

Wczesna interwencja szansą dla dziecka i rodziny
Projekt współfinansowany ze środków PFRON

» SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Zachęcamy do zapoznania się bieżącymi informacjami, które dotyczą Ośrodka Wczesnej Interwencji w Potoku
» AKTUALNOŚCI

Terapia pedagogiczna

Zajęcia prowadzone będą według pięciu głównych punktów:

  1. Powitanie- utrwalony schemat, rytuał, który rozpoczyna zajęcia i który jest uzależniony od poziomu funkcjonowania dziecka.
  2. Stymulacja proprioceptywna- wzmacnianie czucia głębokiego w celu lepszej kontroli własnego ciała, umiejętności zaplanowani ruchów od dużych do bardziej precyzyjnych, normalizacji napięcia mięśniowego. Długość tej sesji jest uzależniona od potrzeb dziecka.
  3. Seria ćwiczeń rozmachowych- angażuje przede wszystkim obręcz barkową oraz buduje centralna stabilizację ciała. Jest tym dłuższa, im wcześniej pojawiły sie problemy u dziecka, zawiera zabawy z dużymi piłkami, zabawy w klęku czy siłowanie sięz terapeutą
  4. Seria ćwiczeń manualnych- angażuje przede wszystkim staw łokciowy i nadgarstek, wykorzystuje się zabawy w gotowanie, mieszanie sypkich substancji, łowienie rybek, gra na bębenkach, odkręcanie i zakręcanie różnych pojemniczków.
  5. Seria ćwiczeń precyzyjnych- szczególnie ważne w przypadku występowania trudności grafomotorycznych oraz niskiej sprawności dłoni i słabej manipulacji, wykorzystuje się nawlekanie koralików, wyszywanki bez igły, zabawy paluszkowe, zabawy pacynkami na palce, gra na instrumentach klawiszowych, bierki, pchełki, klamerki.
  6. Instruktaż dla rodziców

Dane kontaktowe

Ośrodek Wczesnej Interwencji
w Potoku
Potok 456, 38-404 Krosno
Telefon: (13) 43 606 44

Numer rachunku bankowego:
18 1240 2311 1111 0000 3881 0611
Bank PEKAO S.A., I Oddział w Krośnie

Copyright (c) Ośrodek Wczesnej Interwencji w Potoku.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by Joomla

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie » czytaj dalej...